Teknoloji

Radyoları Yapay Zekaya Taşıyacak Yeni Teknoloji

Derin öğrenme sistemi ile eğitilen GPT-3 dil modeli, en bilinen yapay zeka aracı haline gelen chatbot ChatGPT gibi yapay zekanın da ortaya çıkmasına neden oldu. Ancak bu model de çoğumuzun tahmin edemeyeceği bir yerde karşımıza çıktı.

Virgin Radio ve diğer birçok büyük yayıncı ile yazılım hizmetleri konusunda iş birliği yapan Futuri, tamamen yapay zeka tarafından yönetiliyorteknolojiyi duyurdu. RadyoGPTRadyo adı altında çıkış yapan radyo, dinleyicilerine sunacağı içerikleri keşfeder ve sunar.

Tamamen yapay zeka kontrollü radyolar çok yakında:

RadioGPT, TopicPulse teknolojisi ile Facebook, Twitter, Instagram ve 250 binden fazla haber ve bilgi kaynağını tarar ve trend olan manşetleri belirler. Daha sonra GPT-3 ile bu başlıklar üzerine bir metin oluşturulur ve bu metin yapay zekanın ürettiği sesledinleyicilere okuyun.

RadioGPT tek bir radyo istasyonunda kullanılmayacaktır. Yapay zeka, isteyen radyo istasyonları tarafından kullanılabilir. Üstelik istasyonlar yapay zekanın üreteceği programlardır. tek, çift veya üçlü sunucularlayapıp yapmayacağını bile belirler.

Sadece radyo programlarını değil sosyal medyayı da paylaşabiliyor:

RadioGPT, radyo sunumunun yanı sıra sosyal medya gönderileri, blog gönderileri ve diğer yazılı içerikleri de üretebilir. Hatta TopicPulse Instant Video, trend olan bir bahis konusu hakkında sosyal medyada paylaşılmak üzere. Hatta video üretebilir.

RadioGPT’nin beta sürümü, Alpha Media ve Rogers Sports & Media yayıncıları tarafından zaten kullanılabilir. Yapay zekanın test radyosuna buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu